מן התקשורת

אקרו נדל"ן וקנדה ישראל רוכשות מגרש לתעסוקה בהרצליה פיתוח ב-65 מיליון שקל

כונס הנכסים עו"ד רן ברא"ז ממשרד לוי טילר נרדיה הר-צבי ברא"ז ושות מסר כי "התוצאה משקפת למגרש מחיר פנטסטי ומעידה כי הקבוצות הגדולות מאמינות בהמשך הצלחתו ופריחתו של שוק המשרדים"

העליון צמצם את ההגנה לרוכשי דירות חדשות

במסגרת הצו מונה עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר, נרדיה, הר צבי, ברא"ז ושות' למנהל מיוחד שיפעל לאיתור מקורות מימון להשלמת הבנייה. נרדיה ניהל מגעים עם כמה חברות תמ"א 38 , אך כולן סירבו להשלים את הפרויקט שכל הדירות החדשות בו נמכרו מראש, רובן במחירים נמוכים ממחירי השוק. על כן ביקש לבטל את הסכמי המכר ואת הערות האזהרה כדי לאפשר את מכירת הפרויקט לחברה שתשלים את הבנייה, בתמורה למכירה מחדש של הדירות החדשות בפרויקט. הוא אף ביקש להכיר ברוכשי הדירות כנושים מובטחים

אל תחתמו על זיכרון דברים – ועוד ארבעה מכשולים שאסור ליפול בהם ברכישת דירה

רכישת דירה היא ככל הנראה העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שמרביתנו יעשו בחייהם. זאת עסקה שכדאי לשקול בכובד ראש, אבל העלייה העקבית במחירי הדירות בישראל בעשור האחרון מתדלקת פעמים רבות "אווירת לחץ".
גם אם המתווך לוחץ לסגור מהר את הקנייה, וגם אם המוכר טורח להבהיר שאין לו כוונה להמתין זמן רב עד סגירת העסקה – מומלץ שלא לבצע קיצורי דרך. עו"ד רן ברא"ז, שותף וראש מחלקת נדל"ן והתחדשות עירונית במשרד עורכי הדין לוי טילר, נרדיה, הר צבי באא"ז ושות', מציע להקפיד במיוחד על כמה נקודות.

דונם וחצי ליד הים: טדי שגיא רכש עוד וילה בפיתוח. מה המחיר?
לכלכליסט נודע כי איש העסקים רכש את הווילה הסמוכה לבית בבעלותו, ברחוב גלי תכלת היוקרתי שבהרצליה פיתוח. שטחה של הווילה הוא 650 מ"ר בשני מפלסים מעל קומת מרתף, והיא נרכשה בהליך כינוס נכסים לאחר שבעליה – איש העסקים הבלגי מישל תמן – נקלע לקשיים כלכליים. אין זו הפעם הראשונה בה רוכש שגיא נכס נוסף בסמוך לנכס שכבר מצוי בעלותו

מונו שני נאמנים זמניים לתיאטרון הבימה, סמכויות  ההנהלה הושעו

השופט איתן אורנשטיין מינה את עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב כנאמנים לתיאטרון הלאומי, ואמר כי ניצבת בפניהם משימה לא פשוטה: "לדאוג שהמסך של הבימה לא יירד". הגדיר את התיאטרון כ"חברה מדממת וחדלת פירעון". חובות הבימה, שנחשפו אתמול, עומדים על 72 מיליון שקל

איציק תשובה, פרשובסקי וטריגו ירכשו 7 דונם בהרצליה פיתוח על פי שווי של 380 מיליון שקל

כונס המתחם, עו"ד רן ברא"ז ממשרד לוי טילר נרדיה הר צבי ברא"ז ושות', מסר: "ההתמחרות התנהלה באופן מופתי וכל הקבוצות שלקחו חלק בהליך ראויות לשבח. אנו נביא בהקדם את אישור העסקה, אשר לדעתנו מעניקה לבעלי הזכויות ערך ממשי רב, לפתחו של בית המשפט".

למכירה מבנק, עם נוף לים: וילה בהרצליה ב-50 מ' שקל

בחודש אפריל האחרון קיבלה רשמת רשות האכיפה והגבייה, קרן בקשי, את בקשת הבנק, ומינתה את עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר לתפקיד כונס הנכסים למימוש הווילה.

סיוט ברחוב תמ"א: החברה נשלחה לפירוק ורוכשי הדירות צפויים לאבד את רוב כספם

בצעד נדיר בוטלו הסכמי מכר לרכישת דירות בפרויקט תמ"א 38 בר"ג שבנייתו נעצרה ב–2016 • כיוון שלא היה ליווי בנקאי לפרויקט נקבע שהרוכשים אינם נושים מובטחים והם צפויים לאבד כספים ששילמו • תגובת החברה: "נושאים תפילה לקבל עוד הזדמנות לסיים את הפרויקט"

ביולי 2018 פרסם "גלובס" כי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין נתן צו פירוק לחברה בהסכמתה. במסגרת הצו, מונה עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר, נרדיה, הר צבי, ברא"ז ושות', למנהל מיוחד, במטרה שיפעל לאיתור מקורות מימון להשלמת הבנייה. 

כרישי הנדל"ן החדשים: "תוך פחות מעשור קיבלתי דירה חדשה ששווה 2.5 מיליון שקל"

כעורך דין המלווה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, ברא״ז מתאר כי לצד הצורך הממשי בליווי מקצועי שמולידה מורכבותם של מיזמי פינוי־בינוי ותמ״א 38 — קיים כיום ואקום בכל הנוגע למידע ולליווי הציבורי המונגש לבעלי הנכסים. בחלל שנוצר מבקשות פעמים רבות להיכנס חברות פרטיות, המשמשות כגופים מארגנים ומלווים לפרויקטי התחדשות עירונית. ״בסופו של דבר צריך לזכור שדיירים הם לא יזמי נדל״ן, אלא אנשים פרטיים עם עיסוקים משלהם ועם ידע נתון שברשותם. כיום חסרה כתובת מקצועית מטעם המדינה שתעזור לדיירים להתאגד ושתסייע בקבלת מידע רשמי, ממוקד ומהימן, בכל הנוגע לאפשרויות שעומדות לרשותם. לתוך הוואקום הקיים נכנסו בשנים האחרונות מינהלות פרטיות, הפועלות לליווי פרויקטים של תמ״א 38 כגורם מתווך בין הדיירים ליזם״, מסביר ברא"ז.

מגרש המריבה: קרקע בהרצליה שמוערכת ברבע מיליארד שקל יוצאת לשוק

אחד המגרשים המסקרנים באיזור התעסוקה של הרצליה עומד כעת למכירה. בימים האחרונים החליטה שופטת בית משפט השלום בתל אביב כרמלה האפט, למנות את עו"ד רן ברא"ז, ככונס נכסים האמון על מכירת השטח שמיועד להקמת פרויקט תעסוקה ומסחר.

700 דירות בפינוי־בינוי בדרך השלום בתל אביב

עו"ד רן ברא"ז, שייצג 72 בעלי דירות בדרך השלום: "מדובר בפרויקט התחדשות עירונית גדול המתהווה בחלקה הדרומי של תל אביב. כתוצאה מהליכי הפיתוח וההתחדשות של מתחמים גדולים בחלק הדרומי של העיר דוגמת מתחם השוק הסיטונאי, חסן ערפה ומתחם התחנה המרכזית הישנה, נהנה החלק הדרומי של העיר מעלייה במחירי הקרקע, ובעקבות כך גוברת האטרקטיביות של פרויקטי התחדשות עירונית באזור זה".

התחדשות עירונית – השוק משנה מגמה:

עד לאחרונה היה אצל הדיירים כוח רב מול החברות שמבצעות שיפוצים לביניינים במסגרת תוכנית תמ"א 38. 

אך עם אישור תוכנית הרובעים בתל אביב, ושיחרור צוואר הבקבוק התכנוני, כוחם של הדיירים הולך לרדת

הבנייה הופסקה, הדיירים תבעו: כך הסתבך תמ"א 38 בר"ג

נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, החליט להוציא צו פירוק לחברה, כדי לקדם את הפרויקט ולהשלים את הבנייה בהקדם. בנוסף הוחלט כי כונס הנכסים הרשמי יהיה המפרק הזמני של החברה, וזאת עד להכרעת אסיפת הנושים לגבי זהותו של המפרק הקבוע.

בינתיים מונה עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר ושות' למנהל מיוחד לחברה, במטרה שימשיך לנהל את הפרויקט ויגבש מתווה להשלמת הבנייה והמלצות למקורות מימון הדרושים לכך, וכל זאת בדוח שיוגש לבית המשפט עד ה-1 בספטמבר.

הוצא צו הקפאת הליכים לשלושה חודשים לחברת מטבחי דקור

בתחילת החודש הוגשה בקשה לפירוק החברה עקב חובות של יותר מ-100 מיליון שקל, ובעקבותיה הוגשה עוד בקשה לאכיפת שעבודים ע"י בנק הפועלים; בזמן ההקפאה ייעשה נסיון למצוא משקיע לחברה.

כנאמנים לתקופת הקפאת ההליכים מונו עוה"ד ליזה חדש ומור נרדיה…

 

כך יתחלקו בעלי התחנה המרכזית הישנה בת״א בחצי מיליארד שקל

התחדשות עירונית – פתח תקווה, רח' צ'לנוב

סיפור בעלי הדירות"התחלנו לנסות ולקדם תמ"א 38 בבניין לפני שש-שבע שנים", מספר בעלת דירה בבניין, "בהתחלה היינו בלי עו"ד והיו ניסיונות שלא צלחו. חשוב שהוועד יתמיד בקידום הפרויקט ושיהיה ועד שהולך בכיוון אחד. חשוב גם לקחת אדריכל חכם שייתן מענה לכל דירה.

אצלנו יש למשל דירות שבגלל התכנון של הבניין יקבלו תמורה שונה בסופו של דבר, ובדיוק בגלל דברים כאלו לפעמים כל הפרויקט יכול לקרוס. קשה לא ליפול לצרות עין במקרים האלו".

ת"א: בניין בן 6 קומות יוקם במקום אחד הבניינים הראשונים באבן גבירול

הדיירים המיוצגים על ידי עו"ד רן ברא"ז, שותף במשרד לוי טילר ושות', ערכו לאחרונה מכרז בין חברות יזמיות שבו השתתפו חברת לוינשטיין, קרן נדל"ן וחברת ינושבסקי, אשר נבחרה לבסוף ואדריכל הפרויקט הוא אדר סקר

נגישות